KŘIVÁNEK
ZBYNĚK

OBEC RADOSTICE

RYCHLÉ INFO!

13.9. 2017 *** DRÁSOV SME DOMA PORAZILI 5:2, SKÓROVALI VESELÝ TOM, ŽÚBOR JOZEF 2X, MACALÍK MICHAL 2X *** VÍKEND 16 -17. 9 MÁME VOLNÝ LOS ZÁPAS PŘELOŽEN NA ČTVRTEK 28. 9. 2017 V 15:30 HOD. *** TRÉNINK VE ČTVRTEK V 18:00 HOD **

R E P O R T :

68´ Ryšavý B. /Martinec J./  71´ Dvořák R. /Smejkal R./
85´ Žúbor J.. /Urban L./

Po zaváhání v minulém zápase s Babicemi jsme si chtěli vylepšit bilanci a náladu proti předposlednímu mužstvu tabulky. Začali jsme aktivně a většina poločasu se odehrávala na půlce soupeře. Skóre otevřel už v 11. minutě Tom, který zužitkoval přesnou přihrávku Bódi z trestného kopu a hlavou se trefil k tyči. Bohužel prakticky z protiútoku se Tom „přimotal“ k vyrovnání, když zbytečně fauloval hostujícího hráče a Petr Schön vyrovnal. Vyrovnávací branka ale nezbrzdila naši aktivitu, stále jsme byli lepším mužstvem. V 19. minutě Kuba vysunul Balotelliho, který nezaváhal a prudkou střelou překonal Jiřího Daniela. O 6 minut později trestný kop, zahrávaný Bóďou, propadl k zadní tyči k Jožovi, který bez problémů vstřelil třetí gól. A pohodovou první půlhodinu zápasu završila krásná akce, když Radim v pokutovém území místo střely našel Jóžu, který přidal čtvrtou branku. Debakl hostů v prvním poločase mohl dokonat Balotelli, který šel ještě dvakrát na hostujícího brankáře, ale jednou branku minul a podruhé jej Daniel vychytal. Přesto jsme šli do kabin s pohodlným vedením a naše převaha naznačovala bezproblémové vítězství.
    Bohužel druhý poločas měl zcela jiný průběh. Hosté začali být přesnější a vytvářeli si šance. Ve 47. minutě Luďa „Vanička“, který nahradil v naší brance Luďu Petrovského, chytil střelu z trestného kopu z hranice pokutového území. V 52. minutě po několika zbytečných chybách ve středu hřiště se dostal do rychlého protiútoku David Klouda a snížil na 4:2. O chvíli později Vanička včasným vyběhnutím zkazil šanci, do které se dostával Ondroušek. Kontaktní branka byla na spadnutí. Z naší strany spálil šanci Balotelli, když jeho střelu po úniku Daniel vyrazil k Jožovi a jeho střelu vytlačil na roh. Velkou šanci měl ještě po Kubově rohu Filip, ale jeho hlavička šla mimo. Uklidnění přinesla až branka Balotelliho v 82. minutě, když se po přihrávce Filipa uvolnil v pokutovém území a vstřelil pátou branku. V poslední minutě ještě došlo k potyčce mezi Balotellim a Danielem, za kterou si oba vysloužili žlutou kartu. To mělo za následek, že hostující Mašínský po ukončení zápasu počastoval hlavního rozhodčího několika nepublikovatelnými výrazy a vysloužil si ještě následnou červenou kartu.

střídání:

70´ Dvořák R. /Ociepa B./ 75´ Macalík M./Smejkal R./
76´ Varga G. /Martinec J.
/ 80´ Žúbor J. /Kuře Z./ 85´ Krubl F. /Baťalík L/

V dalším domácím utkání jsme hostili nováčka soutěže z Babic. Již v úvodu utkání jsme se ujali vedení po úniku Balloteliho po levé straně. Jeho průnik ukončil až faul hostujícího obránce ve vápně. Nařízený pokutový kop Kuba proměnil. Pak jsme se nějak uspokojili a soupeř se zdravě naštval. Hosté byli houževnatější a bojovnější. Za nakopnutýma balóny útočníci jezdili jak torpéda, vyhrávali osobní souboje a byli nebezpečnější než my. V 18. minutě byli hosté za bojovnost odměněny gólově. Nejdřív exceloval gólman hostí, kdy vytlačil Tučniakovu dalekonosní střelu na tyč. Následoval rohový kop, po kterém se gólman zmocnil míče, nakopl ho rychle na vlevo nabíhajícího  Dobiše, ten si navedl míč na střed hřiště a křížnou střelou překonal Luďu /1:1/. Naše hra se vyrovnala až po 25 minutách. Tučniak kolmicí vysunul Balloteliho, ten křížnou střílí nad branku. Poté se ve vápně ocitl jak Tučniak, pak následně Kuba, no ani jeden z nich neohrozil branku. Nejnebezpečnější v první půlce jsme byli po rohovém kopu, hostující gólman byl hlavičkou Tučniaka již překonán, no na brankové čáře, dobře postavený obránce, odklidil míč do bezpečí. Pravidlo nedáš dostaneš se potvrdilo opět. Hosté zahrávají autové vhazování po pravém křídle nám utíká hráč, kterého Tom zastavuje ve vápně pomocí faulu. Pokutový kop proměněn 1:2. Do šaten odcházíme z jednogólovým mankem.
     Druhý poločas nezačal z naší strany zle. Již 50 min. Tučniak vysunul do vápna Jožky, který byl ve vápně faulován. Nařízený kop opět Kuba proměnil. /2:2/ Dortičkou na tom bylo vyloučení hostujícího hráče za urážku rozhodčího. Poté jsme měli plejádu šancí. Balloteli jednou se uvolnil sám, podruhé ho vysunul Broňa Ociepa do samostatného úniku, no gólmana Balloteli ani jednou nepřekonal. Další střelou Kuba nastřeluje břevno. Soupeř hrozí rychlými brejky a je pořád aktivní. Nám dělají problémy nakopávané míče a dotěrné hostující hráče zastavujeme pomocí faulů. Náš tlak opadá a hosté cítí šanci, a je jich i s deseti hráči plné hřiště. Po několika zahrávaných standartkách přišla ta gólová. Centr z dálky prošel až do naši branky a po zásluze jsme byli v 79. minutě potrestání. /2:3/ V závěre jsme se pokusili nadechnout. Jožka dostal center do vápna, no selhal při zpracovaní míče. Pavouček ještě z malého vápna netrefil hlavou odkrytou branku. Ani do třetice se nám nepodařilo skórovat, kdy Laco sám ve vápně mizerně zakončoval. Naopak v 90. minutě hasil Jindra za cenu žluté karty pronikajícího hostujícího záložníka.
   Musím bohužel konstatovat, že soupeř si vítězství zasloužil, za bojovnost a chuť hrát fotbal. Vůbec nebylo vidět že hrají o jednoho hráče míň. My musíme začít proměňovat šance a rapidně zlepšit obrannou hru celého týmu.

střídání:

46´Dvořák R. /Smejkal R./    70´ Ociepa B. /Macalík M./
80´ Ryšavý B./Tlustoš P./, 80´ Žúbor J./Baťalík L./

V dalším domácím zápase jsme přivítali mužstvo Vysokých Popovic. Hned ve 4. minutě unikl hostující obraně Balotelli, ale jeho střelu vyrazil brankář Pouchlý na roh. V 7. minutě napřáhl Boďa z dobrých 30 metrů ke střele, která brankáře překvapila a skončila v síti. Po vedoucí brance jsme si vytvořili mírnou převahu, kterou jsme dokázali přeměnit pouze v sérii rohů. V 18. minutě vyzkoušel Luďu nepříjemnou střelou David Pacek, ale Luďa dokázal vyboxovat míč na roh. Ještě větší šanci měli hosté ve 20. minutě, kdy Tučniak faulovat na hranici pokutového území, ale trestný kop zahrávaný Lukášem Jandou branku netrefil. Na druhé straně utekl hostující obraně Prďa, ale s jeho slabou střelou si brankář poradil. Další šance si hosté vypracovali ve 33. a 35. minutě, kdy nejdříve po skrumáži trefili tyč naší branky a následně Luďa uchránil čisté konto včasným vyběhnutím před nejnebezpečnějším hráčem Davidem Packem. Před přestávkou ještě jednou utekl obráncům Balotelli, ale ani tentokrát brankáře nepřekonal.
   Do druhého poločasu vstoupili aktivněji hosté. Hned v prvních minutách zahrávali dva rohové kopy, naštěstí bez využití. Na druhé straně utekl po křídle Pavouk a Balotelli jeho přihrávku umístil do sítě – 2:0. Hosté se dostávali častěji do šancí, střely Lukáše Jandy a Tomáše Kudery zlikvidoval Luďa. Pojistit naše vedení mohl Pavouk, když obešel i vyběhnuvšího brankáře, ale odrytou branku netrefil.To se nám vymstilo v posledních 8 minutách, když v 82. minutě snížil Veškrna a vítězství nám sebral v poslední minutě Stýblo, který zůstal v našem pokutovém území zcela nehlídaný. Ztratili jsme tak zápas, který jsme měli dovést k vítězství, hosté si však za výkon zejména ve druhém poločase bod odvezli zaslouženě.

střídání:

21´ Martinec J. /Urban L. / 46´ Tofl L./Tlustoš P./
65´ Dvořák R. /Ociepa B./

V prvním domácím zápase jsme přivítali aspiranta na postup z naší skupiny. Mladé družstvo Oslavan, jejichž věkový průměr základní jedenáctky byl o 8 let nižší (33 let našeho mužstva proti 25 letům hostů), vlétlo do zápasu s mladickou svěžestí, která byla podpořena i fotbalovým uměním. Během prvních 10 minut si hosté vytvořili značnou převahu, kdy se dostávali i do šancí a minimálně dvě střely mohly skončit brankou v naší síti. Naštěstí nás podržel Luďa, který si horší chvilky vybral před týdnem v Lažánkách a tentokrát nechyboval. My jsme se k první pořádné akci dostali až po 15 minutách hry, kdy se Balotelli prosmýkl mezi dvěma soupeřovými obránci a Lukáš Franěk jej zfauloval za cenu žluté karty. Následný trestný kop z 20 m, který zahrával Tučniak, skončil jen na obranné zdi. Byl to ale signál k tomu, aby se naše hra zlepšila a pozice na hřišti se vyrovnaly. Začaly se objevovat i šance na naší straně. Tou největší byla Radimova hlavička po úniku Balotelliho, která ale skončila mimo soupeřovu branku. Bojovnost našeho mužstva ale slavila úspěch v 38. minutě. Po skrumáži v soupeřově pokutovém území střílel Tučniak, zblokovaná střela se dostala k Filipovi, který prostřelil obranu i soupeřova brankáře. Do šaten jsme tedy šli s jednobrankovým vedením.
     V nástupu do druhého poločasu jsme nepřipustili tlak hostů. Naopak v 55. minutě se dostal k hlavičce Tučniak po trestném kopu Toma, ale branku netrefil. Po čtvrthodině hry se hosté snažili zvrátit výsledek a dostávali se do šancí. Velkou příležitost měl v 60. minutě hostující Jaroslav Husák, kdy z blízka přestřelil naši odkrytou branku. Chvíli na to vytáhl Luďa střelu z trestného kopu na roh, ze kterého se hosté dostali do další šance, kterou nevyužili. Pět minut před koncem řádné hrací doby odcentrovala naše nová posila Broňa Ociepa na Tučniaka, jehož střela mířila do tyče, ale odražený míč doklepl Filip do sítě. To ještě nebyl konec dramatického zápasu. V 89. minutě nařídil rozhodčí Kadlec pokutový kop za faul Patrika na hostujícího hráče. Petr Skopal penaltu proměnil, čímž připravil Luďu o čisté konto, ale naštěstí body zůstaly doma. Našim hráčům patří dík za bojovnost, která slavila úspěch proti mladším a fotbalově lepším protivníkům.

střídání:

46´ Paseka J. /Dvořák R./    66´ Kuře Z. /Urban L./  80´ Tofl L./Tlustoš P./

První utkání nové sezóny jsme sehráli na neoblíbeném hřišti v Lažánkách. A ani tentokrát jsme „lažánecké prokletí“ neprolomili.
Do první šance se dostali domácí v 10. minutě, když po nepodařeném odkopu Chajdy musel zachraňovat Luďa. Další šanci si domácí vypracovali v 21. minutě, kdy trefili břevno a následná dorážka už šla mimo branku. Naše chvíle přišla o pět minut později, když Honza zatáhl balón do vápna, k míči se dostal Filip, který přihrál Kubovi a ten otevřel skóre. Z vedení jsme se ale neradovali příliš dlouho. Prakticky z protiútoku překonal Luďu Filip Steinhauser. Do kabin jsme ale přesto šli s jednobrankovým vedením, protože ve 30. minutě se probil do pokutového území Kuba, byl faulován a následný pokutový kop sám proměnil.
Druhý poločas byl z naší strany naprosto nepovedený. Domácí nás přehrávali a dostávali se do šancí. Během 20 minut mezi 59. a 79. minutou dokázali vstřelit 3 branky. Z naší strany se podařilo skórovat jen Tučniakovi po asistenci Kuby v 67. minutě.
Takže jsme z Lažánek opět odjeli bez bodového zisku.

RADOSTICE   RAJHRAD B

V neděli jsme odehráli přípravné utkání s Rajhradem B na hřišti v Mělčanech.
Pohledné utkání s mnoha góly skončilo nerozhodně. Za nás skórovali : Johaník Jakub, Žúbor Jozef 2x, Macalík Michal
Příští utkáni odehrajeme v Novosedlech v neděli ve 13:00.

27 .07. 2017   MUŽI   -  PŘÍPRAVA

V půběhu letné přípravy trénujeme uterky a čtvrtky v  18:00 na San Sirotku. Berte si boty i na výběh!!!

Odehrajeme přípravné utkání:

30. 7. 2017 NEDĚLE v 17:00 hod. proti Rajhradu B, na hřišti v Mělčanech!!! Sraz u sokecu v 16:00 hod.

6. 8. 2017 NEDĚLE ve 13:00 hod.proti Novosedlům B na hřišti v Novosedlech.

25 .07. 2017   MUŽI   -  Nová sezóna

Začíná nová sezóna. Ročník 2017/2018:

Sestupující z okresního přeboru: Zakřany
Postupující ze IV. Třídy Brno venkov: Babice u Rosic, Zbraslav B, Vev. Bítýška B, M. Bránice
Tradiční soupeři: Deblín, Senorady, Oslavany, Vys. Popovice, Troubsko, Drásov, Lažánky, Ketkovice

Na novou sezónu rozšiřujeme kádr o nové posily, ověříme je v přípravných utkáních a pak zveřejníme aktualní info na stránkách!!!