9. 9 . 2018 v 16:30 Radostice : Lažánky 2:1 /1:1/ Střelci: Urban Tomáš, Žúbor Jozef.

Radostice – Lažánky 2:1 (1:1)

Na žádost Lažánek jsme si vyměnili pořadatelství, takže se hrálo na našem hřišti. Naši hráči nastoupili ve zbrusu nových dresech, na které si sami udělali sbírku.

Do utkání jsme vstoupili aktivně. Už ve 3. minutě vyzkoušel pozornost vlastního brankáře hostující Urbánek, když trestný kop Bódi srazil k tyči, ale Hrbáček stačil míč vyrazit na roh. Z první vážnější akce hostů ale udeřilo. Ve 14. minutě rozhodčí Matoušek „daroval“ Lažánkám trestný kop na hranici pokutového území a Sojka střelou k tyči překvapil Vaničku. Naše mužstvo bylo i nadále aktivní a vytvářelo si šance. Ve 22. minutě po trestném kopu Bódi Joža hlavičkoval nad branku. O chvíli později po centru Šneka byl Balotelli u míče dříve než Hrbáček, hlavou jej přehodil, ale míč dopadl na břevno. Vyrovnat se nám podařilo až ve 32. minutě, když se prosadil Chajda po trestném kopu Bódi. I nadále jsme měli převahu a šance, ale žádnou jsme nedokázali využít.

I ve druhém poločase jsme si udržovali převahu. Ve 47. minutě se Chajda ocitl sám před brankářem po centru Kuby, ale branku netrefil. Strhnout vítězství na naši stranu se podařilo 49. minutě, když Chajda přihrál Jožovi a ten překonal Hrbáčka. V poslední čtvrthodině se hosté usilovně snažili vyrovnat, ale největší šanci jsme měli my, když deset minut před koncem střelu Martina z hranice pokutového území Hrbáček vyrazil a dorážku už Martin nezvládl. Dobrou prací obrany jsme hosty do žádné větší šance nepustili, takže tři body zůstaly zaslouženě doma.